logo

ענבל שגיב, מתרגמת

עמודים קבועים

בזמן האחרון

נושאים

קולגות

ניהול

אתר במערכת

הרצאות על תלבושות היסטוריות

מעל ומתחת למחוך

שמלות מרהיבות, קרינולינות רחבות, מחוכים הדוקים – איך לבשו אותם באמת, והאם רוב הנשים לא נשמו במשך מאות בשנים? בהרצאותי אני מדברת על ההיבטים המעשיים והפנטסטיים של הלבוש מן הרנסאנס ועד היום. על ריפודי ישבן ותחתונים (או היעדרם) ועל הקשר בין המצאת האופניים לזכות ההצבעה לנשים. הרצאות עתירות ציורים, דימויים וצילומים, החל מפריטים היסטוריים ועד לבגדים מופלאים שנוצרים בהשראת העבר בימים אלה ממש.

אם הנושא נשמע מעניין, הצטרפו אלי לדף הפייסבוק “מה תלבשו למסע בזמן?

רוצים לשמוע ולראות עוד? הזמינו אותי להרצאה אצלכם.
אני מתאימה את הנושאים והדוגמאות לקהל, ושמחה לענות על שאלות.
להזמנת הרצאה נא ללחוץ כאן.
טלפון בשעות העבודה:
077-5007563

“ענבל שלום,
תודה לך על הרצאתה המרתקת, שלוותה בדוגמאות היסטוריות ושחזורים רבים. הרצאתך עניינה ביותר לא רק סטודנטים אלא גם את אנשי הסגל וההנהלה של מכללת קיי. מובן מאליו שהסטודנטים בקורס “דיוקנות ואופנה” היו מרותקים, הם היו התירוץ להזמין אותך למכללה כולה, אבל את מצאת את הדרך אל כולם, אולם הרצאות גדול ומלא ישב מרותק. כולם, מרצים וסטודנטים, יצאו בתחושה של עושר תרבותי רב, וגם ימים לאחר ההרצאה המשיכו לדבר על הבגדים של פעם ועל אלה (הנוחים מאוד) של היום. נשמח לשמוע אותך שוב בהרצאה נוספת.

בברכה,
ד”ר ערגה הלר
ראש ההתמחות בספרות וראש ההתמחות באמנות
המכללה האקדמית לחינוך ע”ש קיי, באר שבע”

הרצאות על תלבושות היסטוריות במבט עדכני:

קורבנות אופנה” – המין האנושי נטול הפרווה והנוצות המציא לעצמו את הלבוש להגנה מפגעי הטבע. אבל לאורך ההיסטוריה היו לא מעט מקרים שבהם דווקא שכבת ההגנה יצרה את הסכנה. הצטרפו אלי לסיפורים על קרינולינות מכשילות, פאות מתלקחות, מחוכים הדוקים, ירוק רעל, כובענים מטורפים ועוד מלבושים שהורגים אנשים.

לצפייה בהרצאה לחצו כאן.

קוספליי במנהרת הזמן” – תחפושת נפלאה יכולה להיוולד משלל מקורות – סרטים, דמויות היסטוריות, סדרות טלוויזיה וקומיקס וכל השילובים המפתיעים ביניהם. בהרצאה תכירו את שכבות הבגדים המפוארים מן העבר, כולל מחוכים, קרינולינות ועוד. אציג גזרות לתפירה עצמית, אתרי הדרכה ובלוגים של תופרות ושלל דוגמאות מרהיבות של תלבושות זוכות פרסים אשר משחזרות את העבר או יוצאות ממנו לעולמות חדשים.

מה תלבשי למסע בזמן?” – איך תתלבש אישה מודרנית אם תחזור בזמן? מי מאיתנו לא חשבה על כך בעצמה? מה מרגישה אישה בת המאה ה-20 במחוכי המאה ה-18. איך המעטפת השונה מעצבת את הגוף, את צורתו ואת תנועותיו, ובמה האישה המודרנית נבדלת מן הסובבות אותה? על התלבושות בסדרת הטלוויזיה “זרה” (עיצוב – טרי דרסבך) ועל סדרת הספרים “נוכרייה” מאת דיאנה גבלדון שעליה היא מבוססת.

איפה הכיסים שלי, לעזאזל?” – על ההיסטוריה של תלבושות נשים, תוך שימת דגש על נוחות ואי נוחות בכלל, ועל כיסים בפרט. איך נראו כיסים בעבר ולמה המהפכה הצרפתית אשמה בכך שהיום אין לנו מקום לטלפון ולמפתחות?

לחצו כאן כדי לראות חלק מהרצאה “מה תלבשי למסע בזמן?” ב”שנקר”.

להזמנת הרצאה נא ללחוץ כאן.
טלפון בשעות העבודה:
077-5007563

קישור ישיר לדף זה – http://tinyurl.com/InbalCostume